O firmie

Firma "WZEMICH" Piotr Michałek

jest znanym i cenionym od 1981 roku producentem form wtryskowych do wytwarzania bardzo szerokiej gamy produktów z tworzyw sztucznych, jak i przetwórstwa tworzyw sztucznych. W tych dziedzinach zaspakajamy potrzeby nawet najbardziej wymagających i wybrednych Klientów. Naszymi stałymi odbiorcami są znane zakłady branży elektrotechnicznej i budowlanej.

W zakresie ślusarstwa narzędziowego, poza formami wtryskowymi naszą specjalnością są różnego typu wykrojniki oraz tłoczniki

Podstawowym kierunkiem działalności firmy są produkty z tworzyw sztucznych. Jest to poszerzenie wcześniej wspomnianej działalności firmy. Obecnie Klient zamawiający formę wtryskową, nie jest zmuszony do samodzielnej produkcji, lecz może zlecić naszej firmie również produkcję z wykorzystaniem tejże formy. W dziedzinie tworzyw sztucznych naszymi stałymi Klientami są przedstawiciele branż: budowlanej, elektronicznej, samochodowej, górniczej, itp. Dzięki nowo zakupionym wtryskarkom stale oferujemy wolne moce produkcyjne w bardzo szerokim zakresie wykonawczym od drobnych detali po wielkogabarytowe elementy.

Zatrudniamy obecnie kilkunastu  wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy stale podnosząc swoje kwalifikacje stanowią o dynamicznym rozwoju naszej firmy. Duże doświadczenie zawodowe i fachowość załogi w połączeniu z bogatym, nowoczesnym i stale poszerzanym parkiem maszynowym, dają gwarancję wysokiej jakości i niezawodności naszych produktów. Dowodem tego są udzielane przez firmę WZEMICH długoterminowe gwarancje na swoje produkty. Zakład nasz cieszy się dużym uznaniem zarówno wśród Klientów krajowych jak i zagranicznych

Właściciel

Dowiedź się więcej »

Szanowni Państwo,
w 1981 roku mając do dyspozycji jedynie parę własnych rąk, kilka pomysłów oraz gorący zapał do pracy rozpocząłem działalność gospodarczą. Początkowa produkcja, to zabawki elektroniczne. Następnie zmieniłem profil nastawiając się na wyrób form wtryskowych oraz szeroko rozumiane przetwórstwo tworzyw sztucznych. Dziś firma WZEMICH jest znanym i cenionym zarówno w kraju jak i w państwach Unii Europejskiej producentem form wtryskowych do wytwarzania bardzo szerokiej gamy produktów z tworzyw sztucznych. Jesteśmy również w posiadaniu kilku krajowych i zagranicznych patentów na nasze produkty oraz rozwiązania techniczne.

Co ważniejsze, mając na uwadze nieustanny rozwój firmy, systematycznie realizujemy nowe inwestycje, stale wzbogacamy nasz park maszynowy oraz stosujemy nowe technologie.

Jestem otwarty na nowe kontakty i gotowy do kooperacji z wartościowymi partnerami biznesowymi. Kierując się mottem: „Współpraca z nami to kompetentność i profesjonalizm a zadowolenie Klienta to nasz główny cel ”, serdecznie zapraszam do współpracy.

Pozostaję z wyrazami szacunku,
Piotr Michałek

Hale i magazyny

Dowiedź się więcej »

W trosce o stały rozwój firmy WZEMICH, systematycznie realizujemy nowe inwestycje. Ostatnio nasza uwaga skupiona została na rozbudowie i  modernizacji nowoczesnej hali produkcyjnej, która obecnie jest główną siedzibą naszego przedsiębiorstwa. Atrakcyjnie położona nieruchomość wkomponowana jest w otaczającą zieleń a jednocześnie posiada bardzo dogodne połączenia drogowe. W sąsiedztwie firmy znajduje się bowiem zjazd z autostrady A4 Kraków-Wrocław (2 min) a także droga krajowa 925 Bytom-Rybnik, która zapewnia dalsze dogodne połączenia do Mikołowa, Bytomia, Zabrza czy Rybnika.

Nasza hala to, jednokondygnacyjny budynek produkcyjno-usługowy, podzielony pod względem funkcji na dwie części, z których każda stanowi odrębność. Generalnie hala składa się z części techniczno-wytwórczej oraz ekspozycyjno-handlowej. Jednocześnie wydzielona została część magazynowa, a także pomieszczenia administracyjne. Główna część techniczno-wytwórcza, w której zainstalowane są maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych, to hala o powierzchni ponad 675 m2 i wysokości 7,5 m. Z kolei w drugiej, bliźniaczej części hali wystawione będą pozyskane maszyny i urządzenia techniczne z przeznaczeniem do celów ekspozycyjnych i handlowych.

Hala wraz z zapleczem technicznym zlokalizowana jest na ogrodzonej działce o powierzchni całkowitej ponad 10.000 m2. Całkowita długość budynku hali wynosi 90 m, natomiast szerokość wraz z częścią administracyjno-magazynową 23 m. Łączna powierzchnia użytkowa hali to około 2080 m2, zaś jej kubatura wynosi blisko 18.000 m3.

Dogodny dojazd do hal produkcyjnych, ekspozycyjnych, magazynów oraz parkingu samochodowego dla gości i pracowników, umożliwia wewnętrzna droga łącząca ulicę Nowy Świat.

Lokalizacja autostrady A4 oraz głównych dróg przelotowych przy zakładzie, zapewniają doskonałą komunikację z naszą siedzibą.

Obrabiarki na sprzedaż

Dowiedź się więcej »

Firma WZEMICH Piotr Michałek oferuje aktualnie do sprzedaży następujące typy używanych obrabiarek:

Ponadto oferujemy elektrodrążarkę Chamiles DIT oraz wózek widłowy IRION DGF 2531J (automat).

Wszystkie obrabiarki oferowane przez firmę WZEMICH są naszą własnością i znajdują się w siedzibie firmy w Rudzie Śląskiej. Powyższe maszyny sprawnie funkcjonują w naszym zakładzie od wielu lat. Przeprowadzane bieżące remonty oraz odpowiednia konserwacja sprawiają, iż osiągają one odpowiednie parametry techniczne.
Zapraszamy do składania zapytań ofertowych. Po otrzymaniu zapytania przedstawimy właściwą ofertę techniczno-handlową. Pozostajemy do Państwa dyspozycji.

WSZYSTKIE MASZYNY SĄ SPRAWNE I W PEŁNI FUNKCJONALNE.